ROMÂNIA
JUDEŢUL TULCEA
PRIMARIA COMUNEI OSTROV

STR.SCOLII NR 6, cod postal: 827175; tel: 0240.577336; fax: 0240.577488; e-mail: secretariat@primariaostrovtulcea.ro

harta site: STRATEGIA NATIONALA ANTICORUPTIE (SNA) >>> STRATEGIA NATIONALA ANTICORUPTIE (SNA)

STRATEGIA NATIONALA ANTICORUPTIE (SNA)

STRATEGIA NAŢIONALĂ ANTICORUPŢIE

România, ca stat democratic european, promovează o politică publică integrată în materia consolidării integrităţii instituţionale, bazată pe o atitudine proactivă orientată spre reducerea costurilor corupţiei, dezvoltarea mediului de afaceri bazat pe concurenţă, creşterea încrederii publicului în justiţie şi administraţie, precum şi implicarea societăţii civile în procesele decizionale.

Strategia naţională anticorupţie are ca premise asumate politic importanţa asigurării stabilităţii cadrului legislativ şi instituţional anticorupţie şi alocarea resurselor adecvate pentru o funcţionare eficientă a instituţiilor publice în serviciul cetăţeanului.
>>> STRATEGIA NAŢIONALĂ ANTICORUPŢIE

p1-  admin, 30-09-2015

•  Primar   •  Strategii   •  Organizare   •  Hotarari   •  Anunturi   •  Formulare   •  Stare Civila   •  Servicii   •  Informatii Financiare   •  Contact   •  Pagina de Start  •